Wczasy w Bułgarii

Dziś jest: Wtorek, 28 stycznia 2020, Imieniny: Walerego, Radomira
Promocje i ogłoszenia »

Bułgaria

2014-11-28

Wczasy w Bułgarii

Wielu czytelnikom pomysł wyjazdu na wakacje do Bułgarii może przywodzić na myśl czasy PRL-u, kiedy to ten południowoeuropejski kraj stanowił jeden z głównych celów wakacyjnych wypraw naszych rodaków. Choć od tamtego czasu minęły już ponad dwie dekady, Bułgaria nadal cieszy się ogromną popularnością wśród Polaków. Sprawdźmy, co warto zobaczyć w tym kraju.


Ciepłe morze

Morze Czarne, nad którym leży ten kraj, od lat jest bardzo popularne wśród Polaków. Po wydarzeniach z marca 2014 roku, kiedy to z turystycznej mapy Europy zniknął Półwysep Krymski, bułgarskie kurorty jeszcze bardziej zyskały na popularności. Nic w tym dziwnego, bowiem wczasy w Bułgarii nad Morzem Czarnym to synonim wysokich temperatur i niskich cen. Wybierając się do Bułgarii w sezonie wakacyjnym możemy liczyć na temperatury porównywalne z tymi, które panują nad Adriatykiem czy Morzem Śródziemnym. Podobnie jak we Włoszech czy w Chorwacji, kurorty tętnią życiem, ale miłośnicy spokoju również znajdą dzikie plaże. Dodatkowym atutem jest fakt, że wypoczynek w Bułgarii będzie znacznie tańszy, niż w wyżej wymienionych miejscach. Niezależnie od tego, czy mówimy o Słonecznym Brzegu czy Złotych Piaskach, ceny w tych miejscach są porównywalne z cenami w Polsce. Słowem – ciepło, jak nad Morzem Śródziemnym, a ceny jak w naszym kraju.

Dotyk historii

Nie zapominajmy o tym, że Bułgaria to nie tylko piękne, piaszczyste plaże. To również kraj, który przez wieki leżał na samym środku szlaku handlowego, prowadzącego z Turcji do Europy. Z tego też powodu, tereny Bułgarii stanowiły łakomy kąsek dla wielu władców, czego skutki możemy dziś obserwować w architekturze różnych obiektów w tym kraju. Już na pierwszy rzut oka widać pomieszanie stylu bizantyjskiego z architekturą rzymską i turecką. Sercu Polaka na pewno będzie bliska Warna, historyczne miasto, pamiętające jeszcze czasy sprzed naszej ery. To właśnie tutaj, w bitwie z Turkami zginął polski król, Władysław III zwany też Warneńczykiem. Oprócz Warny, koniecznie wybrać się trzeba do stolicy kraju, Sofii. To miasto wielkości Warszawy, które ma jednak znacznie bogatszą historię, bo pierwsze wzmianki o istnieniu ośrodka miejskiego na tym obszarze pochodzą sprzed siedmiu tysięcy lat. Sofia zachwyca ilością zabytków – znajdziemy tu zarówno słynne na cały świat cerkwie, jak również łaźnię, pamiętającą czasy Turków, czy pozostałości rzymskich murów.

Ofertę wczasów w Bułgarii można znaleźć na stronie: http://www.edom.pl/noclegi/bg/bulgaria/.


» Odpowiedz

Opinie i komentarze (0)

fotoreportaze
Jeśli szukasz kredyt lub pożyczki na swój wymarzony i wgzotyczny wyjazd skorzystaj z oferty naszych partnerów finansowych, serwisów 7kredyt.pl oraz Internetowego Domu Kredytowego KredytHouse.pl

Sonda

Gdzie w tym roku spędzisz urlop?

W kraju, nad morzem

W kraju, nad jeziorem

W kraju, w górach

Za granicą

Najnowsze firmy w bazie

Tanie Bilety Lotnicze

Centrum Rezerwacji Lotów - tanie loty do większości lotnisk na świecie. Ponad 1000...

Bieszczady - noclegi pokoje...

Portal o Bieszczadach dla miłośników tych pięknych gór oraz dla tych co dopiero...

Newsletter

Jeżeli chcesz być informowany o nowościach w serwisie 7travel.pl, dodaj swój e-mail:

Portal 7travel.pl: Komunikaty | Reklama w serwisie | Zostań redaktorem | Współpraca z portalem 7travel.pl | Napisz do nas

Fora 7travel.pl: Hotele | Austria | Chorwacja | Grecja | Hiszpania | Turcja | Egipt | Maroko | Suwalszczyzna

© Copyright by 7travel.pl, 2009-2014